Program praktyk

Program praktyk w kancelarii jest szansą dla studentów i absolwentów prawa na zdobycie praktycznego doświadczenia. Daje on przede wszystkim możliwość poznania realiów pracy w kancelarii prawniczej.

 

Zasadniczo program praktyk rozpoczyna się w lipcu i trwa do końca września danego roku, aczkolwiek możliwe są też inne terminy, poza okresem wakacyjnym. Praktykanci zatrudniani są na okres czterech tygodni i w tym czasie mają szansę zdobyć szeroką wiedzę na temat różnych aspektów życia zawodowego prawnika.

 

Studenci i absolwenci, odbywający praktykę, otrzymują zlecenia od prawników odpowiedzialnych za koordynowanie ich pracy. Prawnicy ci odpowiedzialni są za wprowadzenie praktykanta do kancelarii i wdrożenie go w wewnętrzny system pracy. Wykonywane zadania związane są z bieżącymi potrzebami kancelarii oraz odpowiadają umiejętnościom praktykanta.
 
Wyniki w pracy oraz zaangażowanie podczas praktyki brane są pod uwagę, jeśli praktykant zdecyduje się następnie ubiegać o staż w kancelarii jako asystent prawny.